Firma/Podnikání  < Titulní strana

12. 4. 2005

Newton myslí na analytiky

MaM.cz

Nový analytický server o českých médiích Mediainfo.cz oficiálně představila společnost Newton I.T. specializující se na služby v oblasti monitoringu a analýz médií.

Nový analytický server o českých médiích Mediainfo.cz oficiálně představila společnost Newton I.T. specializující se na služby v oblasti monitoringu a analýz médií. "Službu můžeme nabídnout díky tomu, že disponujeme největším tuzemským elektronickým archivem veřejně dostupných zdrojů zahrnujícím tištěná média, přepisy televizního a rozhlasového vysílání i agenturní a internetové zpravodajství," uvedl ředitel společnosti Petr Herian s tím, že případné zařazení dalších médií (např. internetových serverů) je otázkou poptávky na straně odběratelů.
Projekt umožňuje mj. získat informace o frekvenci zmínek osobností z řad politiků a umělců. "Mimo to tvoří jeho výstupy i ucelená řada tematických a obsahových analýz zpravodajských internetových serverů a televizního zpravodajství a publicistiky," představila další možnosti vedoucí oddělení mediálních analýz Šárka Raušová. Do systému je zařazeno a sledováno více než 800 celebit, přidání dalších není nijak omezeno.
Návštěvník serveru má možnost samostatné práce s databází a tvorbu vlastních výběrů v sekci "On-line analýzy", přebírání již vyhotovených výstupů ("Off-line analýzy") a čerpání dalších informací v rubrice "Výběr z médií".
"Věříme, že nové možnosti urychlí a zkvalitní práci mediálních analytiků, vysokoškolských učitelů, novinářů a dalších profesí požadujících rychlé a přesné statistiky," obrátila se k případným budoucím uživatelům služby mediální analytička Newton I.T. Gabriela Randáková.

Zaujalo mě

Je to už několik měsíců, co jsem sledoval večerní zpravodajskou relaci. Hlasatelka právě informovala o kruté zimě v Rusku, kde nefungovaly dodávky energií a lidé tam zoufale sháněli dřevo na topení, aby se alespoň trochu zahřáli. A jak to tak bývá, objevili se ve městech překupníci s topivem, kteří prodávali dřevo za několikanásobek tržní ceny. Určitě bych si této obyčejné zprávy ani nevšiml, kdyby jedna z mých školou povinných dcer nepoznamenala: „Těm lidem by přece měli prodávat dřevo na topení za nižší cenu než je běžné, když je v jejich zemi krutá zima a nefunguje jim elektrika ani plyn. Proč ho prodávají s několikanásobnou přirážkou ?“ Jak přirozené a srozumitelné. To jen já občas zapomenu svým dětem vysvětlit, jak se stát opravdu bohatým.

Událost měsíce
42. Mezinárodní kongres monitoringových agentur


Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse

Václav Havel převzal patronát nad konáním 42. mezinárodního kongresu FIBEP (Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse) v Praze. „Vaše krásné město očekává v příštím roce účastníky kongresu ze 40 zemí světa," sděluje Joachim von Beust, generální tajemník a hospodář FIBEP, a dodává: " Prahu jsme si vybrali proto, že v České republice je naším dobrým partnerem společnost NEWTON I.T., která se může zhostit náročné úlohy hostitele a pořadatele.“ http://www.newtonit.cz

Odkaz měsíce
Internetový obchod s hračkami
Sedm let jsme na trhu...
http://www.svethracek.cz
Diář akcí
Pondělí 19. června 2007
Zastupitelstvo MČ Praha 20 Horní Počernice

Zasedání zastupitelstva městské části se koná od 17:00 hod. v Kulturním centru Domeček. http://www.pocernice.cz/

Úterý 20. června 2007
Studio Česko

Od 15:35 hod. budu hostem moderátora Ondřeje Černého v pořadu Studio Česko.
Bude to rozhlasová premiéra :-)
A hned 25 minut živého vysílání...
To bude hukot :-)
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/

Čtvrtek 22. června 2007
ČT 1 pořad POKR

Newton IT bude v tomto pořadu spolu s Technickou univerzitou v Liberci prezentovat systém na automatické rozpoznávání řeči.
POKR - POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele. Pořad pro podporu a rozvoj podnikání. http://www.ceskatelevize.cz/

Čtvrtek 28. června 2007
ZŠ Stoliňská slaví 220 let

Základní škola Stoliňská v Horních Počernicích oslaví 220 let od svého založení. Začátek slavnosti je ve 14:00 hod. http://www.zschvaly.wz.cz/

Copyright © 2006 - 2008 Petr Herian - všechna práva vyhrazena.Životopis | Z médií | Obrazem | Odkazy | Kontakt