Firma/Podnikání  < Titulní strana

7. 5. 2007

Mezinárodní kongres agentur monitorujících média v Praze

NEWTON INFORMATION TECHNOLOGY, s.r.o.

Praha, 7. května 2007 – Praha se v květnu 2008 stane hostitelkou mezinárodního kongresu asociace monitorovacích agentur FIBEP (Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse).

Ve dnech 9. 5.  až 11. 5. 2007 navštíví Prahu Nogueira Fresco, prezident FIBEP, a  další čelní představitelé této významné mezinárodní asociace agentur, které se zabývají monitoringem médií, aby se na místě přesvědčili o stavu připravenosti na  konání 42. mezinárodního kongresu FIBEP v Praze v květnu 2008.

„Vaše krásné město očekává v příštím roce účastníky kongresu ze 40 zemí světa," sděluje Joachim von Beust, generální tajemník a hospodář FIBEP, a dodává: " Prahu jsme si vybrali proto, že v České republice je naším dobrým partnerem společnost NEWTON I.T., která se může zhostit náročné úlohy hostitele a pořadatele.“

 „Společnost NEWTON I.T.  je předním operátorem v oblasti monitoringu médií v České republice. Nejen pořadatelstvím této mezinárodně významné akce se řadíme mezi  světovou elitu v tomto oboru, jsme též tvůrci jedinečného software na digitalizaci obsahu“, říká Petr Herian, spolumajitel společnosti NEWTON I.T. „Náš digitální archiv a špičkové možnosti monitoringu více než 1000 zdrojů nejen v ČR, ale i na Slovensku a v Polsku, kde máme pobočky, hodláme právě ve spolupráci s FIBEP uplatnit v době předsednictví ČR v EU. Díky našemu členství ve FIBEP směřují Newtonovy monitoringy, mediální analýzy a další sofistikované produkty do celého světa. A platí to i opačně. Naší hlavní filosofií byl a je rychlý a přesný informační servis.“ Dodává Petr Herian.

NEWTON I.T. má 200 zaměstnanců v Praze, Opavě, Jindřichově Hradci, Bratislavě a ve Varšavě.
NEWTON I.T. se zabývá monitoringem tisku, rozhlasového a televizního vysílání a internetových zdrojů. Vytváří  mediální analýzy. V současnosti pracuje na možnosti převodu digitálního textu do digitálního hlasu a naopak.
NEWTON I.T. zásadně respektuje Autorský zákon. Vlastní unikátní digitální archiv, který obsahuje 45 mil. zpráv, jejichž počet se denně, díky aktuálnímu monitoringu médií, rozrůstá o 50 tisíc příspěvků.
NEWTON I.T. je zisková, finančně zdravá a sociálně odpovědná firma. Podporuje řadu neziskových organizací a zakládá si na firemním dárcovství.
NEWTON I.T. působí na trhu v ČR a v zahraničí již 12 let.

Zaujalo mě

Je to už několik měsíců, co jsem sledoval večerní zpravodajskou relaci. Hlasatelka právě informovala o kruté zimě v Rusku, kde nefungovaly dodávky energií a lidé tam zoufale sháněli dřevo na topení, aby se alespoň trochu zahřáli. A jak to tak bývá, objevili se ve městech překupníci s topivem, kteří prodávali dřevo za několikanásobek tržní ceny. Určitě bych si této obyčejné zprávy ani nevšiml, kdyby jedna z mých školou povinných dcer nepoznamenala: „Těm lidem by přece měli prodávat dřevo na topení za nižší cenu než je běžné, když je v jejich zemi krutá zima a nefunguje jim elektrika ani plyn. Proč ho prodávají s několikanásobnou přirážkou ?“ Jak přirozené a srozumitelné. To jen já občas zapomenu svým dětem vysvětlit, jak se stát opravdu bohatým.

Událost měsíce
42. Mezinárodní kongres monitoringových agentur


Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse

Václav Havel převzal patronát nad konáním 42. mezinárodního kongresu FIBEP (Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse) v Praze. „Vaše krásné město očekává v příštím roce účastníky kongresu ze 40 zemí světa," sděluje Joachim von Beust, generální tajemník a hospodář FIBEP, a dodává: " Prahu jsme si vybrali proto, že v České republice je naším dobrým partnerem společnost NEWTON I.T., která se může zhostit náročné úlohy hostitele a pořadatele.“ http://www.newtonit.cz

Odkaz měsíce
Internetový obchod s hračkami
Sedm let jsme na trhu...
http://www.svethracek.cz
Diář akcí
Pondělí 19. června 2007
Zastupitelstvo MČ Praha 20 Horní Počernice

Zasedání zastupitelstva městské části se koná od 17:00 hod. v Kulturním centru Domeček. http://www.pocernice.cz/

Úterý 20. června 2007
Studio Česko

Od 15:35 hod. budu hostem moderátora Ondřeje Černého v pořadu Studio Česko.
Bude to rozhlasová premiéra :-)
A hned 25 minut živého vysílání...
To bude hukot :-)
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/

Čtvrtek 22. června 2007
ČT 1 pořad POKR

Newton IT bude v tomto pořadu spolu s Technickou univerzitou v Liberci prezentovat systém na automatické rozpoznávání řeči.
POKR - POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele. Pořad pro podporu a rozvoj podnikání. http://www.ceskatelevize.cz/

Čtvrtek 28. června 2007
ZŠ Stoliňská slaví 220 let

Základní škola Stoliňská v Horních Počernicích oslaví 220 let od svého založení. Začátek slavnosti je ve 14:00 hod. http://www.zschvaly.wz.cz/

Copyright © 2006 - 2008 Petr Herian - všechna práva vyhrazena.Životopis | Z médií | Obrazem | Odkazy | Kontakt