Politika/Společnost  < Titulní strana

1. 6. 2006

Volby 2006

Petr Herian

V letošním roce nás čekají troje volby (leckde ještě o jedny více). A protože se snažím dělat vše důsledně a poctivě, naleznete mé jméno na všech třech kandidátkách (do Parlamentu, Magistrátu hlavního města a do městské části Praha 20 - Horní Počernice) pod hlavičkou KDU-ČSL. Na to, že jsem v listopadu 2002, kdy jsem byl poprvé zvolen do zastupitelstva v Horních Počernicích, nerozlišoval mezi státní správou a samosprávou a fungování Městské části bylo pro mne španělskou vesnicí, je to docela úctyhodný výkon. Moje rozhodnutí stát se “profesionálním kandidátem“ má ale rozdílné důvody.

Kandidaturu do Parlamentu jsem přijal proto, že bych chtěl přinést pár desítek možná stovek hlasů politické straně pod číslem 24, a pomoci tak výše postaveným kandidátům Marianu Hoškovi (č.2) a Daniele Rázkové (č.8), kteří mají mou plnou důvěru. Nebráním se ani zakroužkování čísla 11.

Na kandidátce do Magistrátu hlavního města Prahy mne na podzim najdete spolu s dalšími osobnostmi z Horních Počernic. Mým cílem je, aby se některý z nás stal pražským zastupitelem a pozitivně (ve vší korektnosti) loboval za Horní Počernice a ostatní okrajové městské části, kterým se často nedostává potřebného vlivu a peněz, přestože jsou významným zdrojem městské (i státní) pokladny.

Do městské části Horní Počernice kandiduji proto, že jsem v místní politice a společenském životě našel mnoho aktivních a pracovitých lidí, s kterými se nám daří zvelebovat obec a také proto, že i do místního zastupitelstva bych chtěl přivést nové tváře.

A proč kandiduji za KDU-ČSL ? Jednak proto, že jsem jejím dlouholetým členem (přiznávám, že mnoho let pouze pasivním) a ve velké míře se ztotožňuji s jejím programem. Ale hlavně proto, že tato strana nemá u široké veřejnosti dobré jméno a tudíž mi nezbývá nic jiného, než přesvědčovat voliče profesionální a poctivou prací, která bude mít nápady a viditelné výsledky - A to je pro mne opravdová výzva.

Zaujalo mě

Je to už několik měsíců, co jsem sledoval večerní zpravodajskou relaci. Hlasatelka právě informovala o kruté zimě v Rusku, kde nefungovaly dodávky energií a lidé tam zoufale sháněli dřevo na topení, aby se alespoň trochu zahřáli. A jak to tak bývá, objevili se ve městech překupníci s topivem, kteří prodávali dřevo za několikanásobek tržní ceny. Určitě bych si této obyčejné zprávy ani nevšiml, kdyby jedna z mých školou povinných dcer nepoznamenala: „Těm lidem by přece měli prodávat dřevo na topení za nižší cenu než je běžné, když je v jejich zemi krutá zima a nefunguje jim elektrika ani plyn. Proč ho prodávají s několikanásobnou přirážkou ?“ Jak přirozené a srozumitelné. To jen já občas zapomenu svým dětem vysvětlit, jak se stát opravdu bohatým.

Událost měsíce
42. Mezinárodní kongres monitoringových agentur


Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse

Václav Havel převzal patronát nad konáním 42. mezinárodního kongresu FIBEP (Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse) v Praze. „Vaše krásné město očekává v příštím roce účastníky kongresu ze 40 zemí světa," sděluje Joachim von Beust, generální tajemník a hospodář FIBEP, a dodává: " Prahu jsme si vybrali proto, že v České republice je naším dobrým partnerem společnost NEWTON I.T., která se může zhostit náročné úlohy hostitele a pořadatele.“ http://www.newtonit.cz

Odkaz měsíce
Internetový obchod s hračkami
Sedm let jsme na trhu...
http://www.svethracek.cz
Diář akcí
Pondělí 19. června 2007
Zastupitelstvo MČ Praha 20 Horní Počernice

Zasedání zastupitelstva městské části se koná od 17:00 hod. v Kulturním centru Domeček. http://www.pocernice.cz/

Úterý 20. června 2007
Studio Česko

Od 15:35 hod. budu hostem moderátora Ondřeje Černého v pořadu Studio Česko.
Bude to rozhlasová premiéra :-)
A hned 25 minut živého vysílání...
To bude hukot :-)
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/

Čtvrtek 22. června 2007
ČT 1 pořad POKR

Newton IT bude v tomto pořadu spolu s Technickou univerzitou v Liberci prezentovat systém na automatické rozpoznávání řeči.
POKR - POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele. Pořad pro podporu a rozvoj podnikání. http://www.ceskatelevize.cz/

Čtvrtek 28. června 2007
ZŠ Stoliňská slaví 220 let

Základní škola Stoliňská v Horních Počernicích oslaví 220 let od svého založení. Začátek slavnosti je ve 14:00 hod. http://www.zschvaly.wz.cz/

Copyright © 2006 - 2008 Petr Herian - všechna práva vyhrazena.Životopis | Z médií | Obrazem | Odkazy | Kontakt