Politika/Společnost  < Titulní strana

4. 2. 2005

Představujeme zastupitele

Hornopočernický zpravodaj

Ing. Petr Herian

Narodil se v Horních Počernicích. Je ženatý, má 5 dětí - tři děvčata a dvojčata kluky. Devátým rokem pracuje jako ředitel a jednatel společnosti NEWTON INFORMATION TECHNOLOGY, s.r.o., která se zabývá monitoringem a analýzou médií. Mezi jeho koníčky patří sport - zejména kopaná, stolní tenis, plavání a lyžování. Kromě toho se rád věnuje práci s dětmi a mládeží, počítačům a digitálnímu zpracování fotografií a videa. Do lokální politiky vstoupil po komunálních volbách v roce 2002, kdy byl zároveň zvolen do zastupitelstva. Kandidoval za KDU-ČSL.

S jakými cíli jste vstoupil do lokální politiky a jaké jsou vaše priority ?

Když jsem byl osloven místní organizací KDU-ČSL, abych kandidoval do zastupitelstva, neměl jsem stanoven žádný konkrétní cíl, pouze jsem cítil občanskou povinnost nabídnout svůj čas a zkušenosti pro práci v naší obci. Až po prvních jednáních zastupitelstva a rady jsem si uvědomil, jakou odpovědnost a zejména časové nároky bude tato činnost vyžadovat. Konkrétně jsem se zaměřil na oblast školství a práce s mládeží. Zároveň chci prosazovat slušnost, poctivost a naslouchat potřebám občanů HP.

Co hodnotíte jako svůj největší úspěch, resp. co se vám podařilo prosadit, realizovat?

Předně je potřeba říci, že všechny menší či větší úspěchy jsou vždy společným dílem více osob (představitelé obce, zaměstnanci úřadu, členové komisí, ředitelé škol, atd.). Velkým úspěchem je zajištění prostředků na několik let odkládanou opravu kotelny v ZŠ Chodovická a na zahájení přestavby kuchyně a jídelny v ZŠ Ratibořická. Krok správným směrem je také navýšení financí pro kapitolu školství.

Co Vás rozčiluje nebo se zatím nedaří tak, jak byste si přál?

Určitě by mne potěšil větší zájem spoluobčanů o práci zastupitelstva. Vadí mi arogance moci, se kterou se občas setkávám u některých politiků či úředníků na všech úrovních. Přivítal bych také větší zájem sponzorů o školská zařízení a o organizace a spolky pracující s mládeží. Stejně jako mnoho mých spoluobčanů, nejsem spokojen s politickým a společenským prostředím v naší zemi. Je na čase, aby společnost uvěřila tomu, že nadějí do budoucna jsou naše děti a mládež. Abychom nevynakládali miliardy na nákupy stíhaček (které od nás NATO stejně nechce), ale tyto prostředky investovali do výchovy a vzdělání našich dětí. Abychom se změnou společenského a politického prostředí začali každý u sebe. Abychom každý den udělali nějakou pozitivní maličkost, i kdyby to měl být jen jediný pozdrav nebo úsměv věnovaný našemu sousedovi.

Jaké jsou Vaše nejbližší cíle jako zastupitele?

Jedním z mých cílů je zapojit schopné a pracovité mladé lidi do veřejného života. Větší pozornost bych chtěl věnovat spolupráci s organizacemi pracujícími v HP s dětmi a mládeží. V neposlední řadě nás čeká vyřešení problému nedostatečných prostorových kapacit gymnázia a Domu dětí a mládeže. Je také na čase, aby v HP byla u základních škol a u sokolovny postavena moderní sportovní hřiště.

Po roční politické zkušenosti vidím stále více věcí, které by se daly zlepšit. Na druhou stranu jsem si uvědomil, že je potřeba umět slevit ze svých požadavků a nemyslet si, že něco udělám sám. Je potřeba hledat kompromisy, které nejsou výrazem slabosti, ale pochopením názoru toho druhého.

Zaujalo mě

Je to už několik měsíců, co jsem sledoval večerní zpravodajskou relaci. Hlasatelka právě informovala o kruté zimě v Rusku, kde nefungovaly dodávky energií a lidé tam zoufale sháněli dřevo na topení, aby se alespoň trochu zahřáli. A jak to tak bývá, objevili se ve městech překupníci s topivem, kteří prodávali dřevo za několikanásobek tržní ceny. Určitě bych si této obyčejné zprávy ani nevšiml, kdyby jedna z mých školou povinných dcer nepoznamenala: „Těm lidem by přece měli prodávat dřevo na topení za nižší cenu než je běžné, když je v jejich zemi krutá zima a nefunguje jim elektrika ani plyn. Proč ho prodávají s několikanásobnou přirážkou ?“ Jak přirozené a srozumitelné. To jen já občas zapomenu svým dětem vysvětlit, jak se stát opravdu bohatým.

Událost měsíce
42. Mezinárodní kongres monitoringových agentur


Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse

Václav Havel převzal patronát nad konáním 42. mezinárodního kongresu FIBEP (Fédération Internationale des Bureaux d´Extraits de Presse) v Praze. „Vaše krásné město očekává v příštím roce účastníky kongresu ze 40 zemí světa," sděluje Joachim von Beust, generální tajemník a hospodář FIBEP, a dodává: " Prahu jsme si vybrali proto, že v České republice je naším dobrým partnerem společnost NEWTON I.T., která se může zhostit náročné úlohy hostitele a pořadatele.“ http://www.newtonit.cz

Odkaz měsíce
Internetový obchod s hračkami
Sedm let jsme na trhu...
http://www.svethracek.cz
Diář akcí
Pondělí 19. června 2007
Zastupitelstvo MČ Praha 20 Horní Počernice

Zasedání zastupitelstva městské části se koná od 17:00 hod. v Kulturním centru Domeček. http://www.pocernice.cz/

Úterý 20. června 2007
Studio Česko

Od 15:35 hod. budu hostem moderátora Ondřeje Černého v pořadu Studio Česko.
Bude to rozhlasová premiéra :-)
A hned 25 minut živého vysílání...
To bude hukot :-)
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/

Čtvrtek 22. června 2007
ČT 1 pořad POKR

Newton IT bude v tomto pořadu spolu s Technickou univerzitou v Liberci prezentovat systém na automatické rozpoznávání řeči.
POKR - POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele. Pořad pro podporu a rozvoj podnikání. http://www.ceskatelevize.cz/

Čtvrtek 28. června 2007
ZŠ Stoliňská slaví 220 let

Základní škola Stoliňská v Horních Počernicích oslaví 220 let od svého založení. Začátek slavnosti je ve 14:00 hod. http://www.zschvaly.wz.cz/

Copyright © 2006 - 2008 Petr Herian - všechna práva vyhrazena.Životopis | Z médií | Obrazem | Odkazy | Kontakt